Úvěry

Úvěry a půjčky slouží ke krytí výdajů, které nemůžete nebo nechcete platit sami. Úvěr si můžete vzít nové auto, bydlení, rekonstrukci, pozemek nebo třeba jen dárky na Vánoce. Každá půjčka je trochu jiná a každá se hodí pro jiný případ. Půjčky se dělí na bankovní a nebankovní, ale to není zdaleka vše. Každá firma vyžaduje rozdílné podmínky pro vydání půjčky. Někde vám stačí jen osobní doklady a telefon, a jinde potřebujete doklad o příjmu a ručení majetkem.

Každá půjčka se také jinak splácí. Některé půjčky jsou jednorázové, takže si například jeden měsíc vypůjčíte peníze a další měsíc je všechny vrátíte. Jiné, především vyšší půjčky jsou řešeny splátkovým kalendářem, kdy splácíte půjčenou částku po malých dílech v určitých časových intervalech.

Další, velmi zvláštní typ úvěru je vlastně i kreditní karta. Na kreditní kartě vám banka nebo karetní společnost nastaví určitý kredit, který můžete čerpat. Můžete z karty čerpat peníze i tehdy, kdy na účtu žádné nemáte. Banka vám poté stanoví dobu, během které se vámi půjčené peníze neúročí a vy je tak můžete bez jakýchkoli poplatků splatit.

Úvěrů a půjček existuje nepřeberné množství. Samotnou kapitolou jsou navíc hypotéky. Není snadné se v úvěrech a půjčkách vyznat. Přesto mohou být někdy opravdu výhodné a přijdou vám vhod ve vaší finanční situaci. Abyste se v půjčkách vyznali a našli si tu pravou, sestavili jsme pro vás průvodce půjčkami a úvěry.